O Akademii

Doświadczenie praktyków

Personal Training Academy powstała dzięki połączeniu wiedzy, umiejętności i osobowości specjalistów w swoich dziedzinach. Profesjonaliści, którzy przez lata rozwijali swoją wiedzę i budowali pozycję oraz zyskiwali doświadczenie, występują teraz w roli wykładowców.

Dlaczego PTA?

Z dumą prezentujemy PTA, owoc prawdziwej, czystej pasji do sportu i unikalnej wiedzy. To dopracowana i budowana w wyjątkowym skupieniu reakcja na potrzeby rynku dotyczące szkoleń na najwyższym poziomie, reakcja na powszechną bylejakość i improwizację, którym się sprzeciwiamy.

Nasza misja

Misją PTA jest zaszczepienie w uczestnikach szkoleń potrzeby świadczeń usług na najwyższym poziomie, którzy później, będąc naszymi absolwentami, będą marką samą w sobie, rozpoznawalną i popularną wśród swoich podopiecznych.

Czego się nauczysz

ICREPs to Międzynarodowa Federacja Zrzeszająca Kraje Członkowskie Posiadające System Rejestracji Profesjonalnych Szkół i Instruktorów Fitness (The International Confederation of Registers of Exercise Professionals). Jej zadaniem jest międzynarodowa współpraca między organami rejestracyjnymi (REPs), nadającymi uprawnienia szkołom fitness.ICREPs zrzesza 10 krajów, w których funkcjonuje system REPs, a wybrane placówki szkoleniowe tych państw nauczają według jednolitych zasad, takich samych we wszystkich krajach członkowskich. Państwa zrzeszone w ICREPs to: Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Irlandia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Republika Południowej Afryki, Belgia, Australia i Polska.

Działalność ICREPs koncentruje się na czterech podstawowych zadaniach:

1. Rozpowszechnianie fitness.

2. Nadzór nad utrzymywaniem wysokiego standardu pracy poszczególnych REPs..

3. Dostarczanie informacji i wsparcia krajom i regionom, które pragną wprowadzać i rozwijać system rejestracji profesjonalistów fitness.

4. Uproszczenie wymiany kadry instruktorów pomiędzy krajami członkowskimi poprzez ujednolicenie działań poszczególnych REPs, skierowanych na nadawanie akredytacji profesjonalnym placówkom szkoleniowym.

Poszczególne REPs, w tym REPs Polska, prowadzą proces akredytacji instytucji szkoleniowych i ujednolicają je zgodnie ze standardami stosowanymi przez wszystkich członków ICREPs. Umożliwia to większą globalną mobilność instruktorów i trenerów. Posiadanie akredytacji REPs Polska jest potwierdzeniem, że prowadzone przez placówki szkolenia, a tym samym ukończone przez instruktorów kursy, spełniają światowe wymogi, a uzyskane dyplomy honorowane są we wszystkich krajach członkowskich.

www.repspolska.pl

EREPS – EuropeActive – European Health Fitness Association

EREPS to międzynarodowy urząd / stowarzyszenie monitorujące jakość kształcenia i standardy nauczania w branży fitness. Siedzibą jest Bruksela. Instytucja ta odpowiada za najwyższe światowe standardy nauczania akademii, jednocześnie certyfikując tylko te najlepsze.

The Standards Council is responsible for the direction and strategic thinking for the developing regulatory framework, which underpins public confidence in the work and development of the European Health and Fitness industry, and in a complex environment of European dimensions. It works closely with the European Commission, especially in support of its Lifelong Learning Programme.

The main functions of the Standards Council are:

  • To monitor the developments across and outside the industry to ensure that the European framework and standards for the fitness industry are fit for purpose and up to date.
  • To develop and monitor a work programme for the Technical Experts Group (TEG) in terms of standards development.
  • To provide the technical support and structure to ensure the development of the European Register of Exercise Professionals (EREPS) is in line with the standards process.
  • To oversee the EHFA Accreditation Process of training providers.

http://www.ehfa-standards.eu/

PTA jest pierwszą i jedyną akademią w Polsce, któ®a ukończyła 2 procesy akredytacyjne.

Dzięki temu masz pewnośćnajwyższej jakości wiedzy i organizacji naszych kursów.

Pamiętaj – certyfikat PTA jest rozpoznawalny praktycznie na całym świecie:

Unia Europejska, Wyspy Brytyjskie, Bliski Wschód, USA, Australia, Kanada, Afryka Południowa

Tylko te międzynarodowe akredytacje są faktycznie rozpoznawalne, a zagraniczni pracodawcy honorują je w pracy.

Uprawnienia Państwowe

Nie daj się oszukać w Polsce NIE MA ŻADNYCH PAŃSTWOWYCH UPRAWNIEŃ TRENERSKICH.MINISTERSTWO NIE WYDAJE ŻADNYCH DOKUMENTÓW POŚWIADCZAJĄCYCH KWALIFIKACJE TRENERSKIE. CZERWONA KSIĄŻECZKA TRENERSKA OD 2013 ROKU NIE MA ŻADNEJ MOCY PRAWNEJ I INSTYTUCJONALNEJ. JEST CHWYTEM MARKETINGOWYM I NIEUCZCIWĄ PRAKTYKĄ.

Nie daj się wprowadzić w błąd.

. Instruktor Fitness i trener personalny nie podlega nomenklaturom uprawnień. Jest to zawód uwolniony. Nie istnieją żadne uprawnienia państwowe. Wraz z wejściem w życie ustawy o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 roku (Dz. U. Nr 127, poz. 857) tytuł instruktora rekreacji ruchowej przestaje funkcjonować. Co ważne, pozostawiono tytuł instruktora sportu oraz trenera sportu ale odnoszą się one jedynie do zorganizowanych zajęć w klubach sportowych uczestniczących w współzawodnictwie organizowanym przez polski związek sportowy (art. 41. pkt 7.) Oznacza to, że działalność rekreacyjna, czyli np. prowadzenie treningów personalnych w klubie fitness, nie jest regulowane w żaden sposób.

Ustawa z dnia 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów (Dz.U. 2014 poz. 768) jeszcze bardziej liberalizuje rynek instruktorski. Znosi wymóg skończenia odpowiednich studiów wyższych bądź kursu do wykonywania zawodu trenera bądź instruktora. Wymaga jedynie ukończenia 18 lat, wykształcenia średniego, braku karalności za umyśle przestępstwa związane z organizacją zawodów sportowych (art. 25.). Pamiętajmy, omawiane zmiany dotyczą jedynie trenerów i instruktorów pracujących w klubach zrzeszonych w polskich związkach sportowych! Zwraca na to uwagę również Ministerstwo w swoim uzasadnieniu do projektu ustawy deregulacyjnej.

Nie daj się oszukać fałszywym „uprawnieniom”

Czego się nauczysz

Doświadczenie i badania nad rynkiem fitness&wellnes pozwoliły nam wybrać najbardziej popularne i pożądane segmenty wiedzy, które prezentujemy w spójny, syntetyczny i przystępny sposób. W PTA możesz być pewny, że nabędziesz wiedzę merytoryczną z zakresu treningu personalnego, ale również dowiesz się jak obsługę klienta wznieść na wyższy poziom – poziom opieki. To dlatego, że troska o dobro i komfort podopiecznych jest dla nas najwyższym przesłaniem.

Nasze cele

W PTA nadajemy charakter zawodowi trenera personalnego, właściwą renomę, oczyszczoną z archaicznych naleciałości. Chcemy pokazać, że trener personalny powinien być dyskretnym, pełnym entuzjazmu profesjonalistą, otwartym na potrzeby swoich podopiecznych.

Tego podejścia będziemy uczyć. Pokażemy Wam jak zarażać innych pasją do życia i sprawiać by ich życie stało się lepsze.