Nasi wykładowcy

Naszą dumą są nasi wykładowcy. To wyjątkowi eksperci, specjaliści i profesjonaliści w swoich dziedzinach. W prawdziwą pasją będą dzielić się z Wami swoją wiedzą.

Mateusz Stypułkowski

Założyciel PTA

Pasję do sportu wykuł na światowych matach judo. Jako zawodnik 13-krotny medalista Mistrzostw Polski, wieloletni członek Kadry Narodowej. Po zakończeniu kariery zawodniczej z przyjemnością odkrywa uroki innych dyscyplin sportowych. 
Pasja do sportu przerodziła się w pracę – jako trener personalny i grup sportowych, zaraża entuzjazmem swoich podopiecznych. Trenowanie innych jest obecnie odskocznią od codziennych obowiązków.
Najbardziej realizuje się w roli managera branży fitness.

General Manager największego centrum sportu w Polsce – Vera Sport
General Manager klubu Jatomi Fitness

Właściciel Fitbreak – pierwszego łódzkiego studia treningów personalnych EMS. Jego głównym zadaniem jest sprzedaż.

Aktualnie niezależny doradca biznesowy branży fitness. Pomaga uruchamiać nowe inwestycje oraz sprawia, żę te już funkcjonujące podnoszą swoją rentowność.

Jego największy projekt – Pierwsze w Polsce Centrum Human Performance – już wkrótce na mapie Łodzi.

Mateusz to przede wszystkim praktyk, którego doświadczenie pomoże Ci wpłynąć na szerokie sprzedażowe wody. Dzięki jego wskazówkom przekroczysz oczekiwania podopiecznych dotyczące doświadczeń treningowych


Szkolenia:

Ostatnie trenerskie: 
Elite Performacne Institute, Phasa 2 NCSC
I wiele innych

Ostatnie managerskie:
Harvard Business School – ICAN Institute – Executive Business Management

Uczestnik praktycznie wszystkich eventów szkoleniowych, konwencji, kongresów branży Fitness..

Mariusz Paliświat

Fizjoterapia, trening medyczny

Magister fizjoterapii, instruktor podnoszenia ciężarów, uczestnik licznych kursów z zakresu fizjoterapii i treningu funkcjonalnego, od 10 lat pracuje ze sportowcami pomagając im w szybszym powrocie do zdrowia po przebytych urazach.

W pracy stawia na precyzyjne zdiagnozowanie problemu, co jeet gwarantem skutecznej terapii.

Pasjonat sportu, były członek kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów. Aktualny fizjoterapeuta Kadry Narodowej Podnoszenia Ciężarów.

Krzysztof Bajera

Przygotowanie siłowo-kondycyjne, cross, kettlebells, mobility

Trener NSCS1 i członek National Strength & Conditioning Association.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i Uniwersytetu Łódzkiego (pedagogika kultury fizycznej i zdrowotnej) oraz stypendysta Uniwersytetu w Ostrawie (Republika Czeska) i Politechniki Praskiej (telesna vychova a sport).

Trener CrossFit Level 2 wraz z szeregiem szkoleń dodatkowych: Mobility (Bruksela), Rowing (Berlin), Competitors Course (Frankfurt), Endurance (Cottbus), Gymnastic (Warszawa), Judge i Coach Prep Course (Norymberga).

Trener StrongFirst Lifter (Vicenza, Włochy) – specjalizacja trójbój siłowy.

Instruktor kulturystyki i sportów sylwetkowych, trójboju siłowego, kettlebell i girewoj sportu (kettlebell lifting).

Dwukrotny Wicemistrz Polski w Hardstyle Kettlebell (2105 i 2016), pierwszy w Polsce zdobywca międzynarodowego tytułu Beast Tamer oraz członek klubu Top Team z kompletem gwiazdek.

Autor i pomysłodawca stref CrossFabric w największej łódzkiej sieci klubów FitFabric, współprojektant strefy do treningu funkcjonalnego i cross m.in. w Fabryce Wełny w Pabianicach oraz lokalnych siłowniach w regionie łódzkim.

Twórca i dyrektor sportowy Łódź Garage Games – od 2012 roku nieprzerwanie największych zawodów w formule CrossFit w Polsce, które doczekały się 27 re-edycji.

Ambasador marki ALE – Active Life Energy.

Szkoleniowiec w Personal Training Academy oraz właściciel firmy szkoleniowej Strong Seminars. Prelegent i wykładowca podczas targów sportowych, imprez firmowych i organizator warsztatów dla trenerów, fizjoterapeutów i sportowców.

Współpracował i uczył się bezpośrednio od: Steve Maxwella, Jami`ego Tikannena i Kelly`ego Staretta. Trenował pod okiem Charles`a Poliquina, Ed`ego Coan`a i Jana Łuki.

Trener medyczny, masażysta pierwszego i drugiego stopnia, uczestnik kilkunastu szkoleń z zakresu fizjoterapii i pracy nad korekcją sylwetki (w Polsce i zagranicą) – w szczególności w treningu siłowym i kondycyjnym.

Absolwent studiów podyplomowych z dietetyki i wspomagania żywieniowego w sporcie, uczestnik 11 szkoleń uzupełniających wiedzę w zakresie odżywiania i suplementacji w treningu sportowym.

Bezpośrednio odpowiedzialny za przygotowanie siłowo-kondycyjne i motoryczne 14 zawodowych sportowców lub trenerów (sztuki walki, trening siłowy – trójbój i dwubój olimpijski, CrossFit, triathlon, bieganie na dystansach ultra-) oraz drużyny piłkarskiej łódzkiego Widzewa (2016).

Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec 2 córek – Alicji i Aleksandry.

Anna Krzemień

Manager branży fitness

Moja przygoda z branżą fitness rozpoczęła się już w dzieciństwie. Już wtedy interesowało mnie wszystko co miało związek z ruchem, gimnastyką, tańcem, sportem i zdrowym trybem życia. W  Polsce były to dopiero początki powszechnie znanego „aerobiku”.. Będąc jeszcze młodą nastolatką trafiłam na pierwszą Konwencję Fitness i odtąd moja droga zawodowa skupiła się wokół tej branży. Przeszłam szereg szkoleń z grupowych zajęć fitness. Nie było weekendu, abym nie uczestniczyła w szkoleniach, konwencji czy warsztatach. W między czasie, uczęszczałam do szkoły Jogi metodą Iyengar’a, aby zostać dyplomowanym nauczycielem. W niedługim czasie zostałam prekursorem, prezenterem, specjalistą i szkoleniowcem w zakresie różnych form grupowych zajęć fitness.

Po studiach na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, zostałam asystentem i wykładowcą na PPWSZ w Nowym Targu na wydziale Turystyki i Rekreacji, gdzie promowałam ideę fitness w środowisku studenckim. Napisałam też szereg artykułów w zakresie szeroko pojętego ruchu Fitness w Polsce i za granicą.

W 2004 roku wyjechałam do Irlandii gdzie przez ponad 10 lat pracowałam jako: Instruktor Fitness, Trener Personalny, a z biegiem czasu jako: Manager ds. Fitness w kilku największych centrach fitness m.in. Crunch Fitness Premier, Westwood, David Lloyd, OneEscape, Icon, Fitness First i inne.

Zajmowałam się consultingiem i wdrażałam udoskonalenia oraz standardy pracy w wielu klubach fitness w Irlandii czy w Polsce.

Zorganizowałam Międzynarodową Konwencję Fitness w Dublinie (pierwszą na tym rynku), prowadziłam mobilne Studio Treningu Personalnego przy użyciu metody EMS, współpracowałam z tamtejszymi szkołami i organizacjami fitness, jako trener i wykładowca, brałam udział w organizacji szeregu eventów o tematyce fitness & wellness.

Ciągle się doskonaląc ukończyłam szereg szkoleń i uzyskałam międzynarodowe certyfikaty kompetencji zawodowych. Podróżowałam po świecie odwiedzając najlepsze kluby fitness i uczyłam się od nich organizacji, efektywności i podejścia biznesowego jak również uczestniczyłam w najważniejszych wydarzeniach fitness, targach oraz seminariach.

W 2014 roku wróciłam do Polski, gdzie zostałam „National Studio Manager” a potem „Group Product Innovation Manager” dla sieci Pure Health & Fitness, znanej pod marką „Jatomi Fitness”. Podczas mojej dwuletniej pracy dla Jatomi wdrożyłam system rezerwacji zajęć online i brałam czynny udział w wielu projektach firmowych.

Stworzyłam innowacyjne produkty fitness tj Pure Pump, Burn it,  Stretch it, Shake it, Fit Kids oraz Fit Girls i wdrożyłam je we wszystkie kluby w Polsce, Czechach, Turcji, Rumuni, Malezji, Indonezjii i Tajlandii. Wyszkoliłam ponad 2000 instruktorów, przeprowadziłam ponad 50 szkoleń firmowych, zbudowałam Team współpracujących ze mną osób. Przebudowałam strukturę organizacyjną firmy i system  zarządzania grupowymi zajęciami fitness wdrażając stanowiska Studio Koordynatorów w 37 klubach w Polsce i szkoląc ich tak, aby w zaledwie kilka miesięcy zwiększyć frekwencję na zajęciach fitness w grupie Jatomi o ponad 50%. Wdrożyłam również programy fitness światowej marki Les Mills.

W 2017 roku otrzymałam propozycję, aby objąć i poprowadzić departament szkoleń w zakresie fitness w PTA. Stworzyłam dla Akademii system szkoleniowy oraz opracowałam materiały edukacyjne w oparciu o moje kilkunastoletnie doświadczenie, najnowszą wiedzę i praktykę w zakresie grupowych zajęć fitness. 

Serdecznie zapraszam na najbliższe szkolenia

Piotr Kędzia

Trener lekkoatletyki

Ze sportem, a zwłaszcza lekką atletyką, jestem związany od dziecka. W 1998 roku rozpocząłem swoją karierę zawodniczą w Akademickim Związku Sportowym w Łodzi. Specjalizowałem się w konkurencji biegowej na 400m, która wymaga wysokich zdolności wytrzymałościowo-szybkościowych. Reprezentowałem Polskę na imprezach najwyższej rangi, włącznie z Igrzyskami Olimpijskimi (2004, 2008).

Swoją ścieżkę edukacyjną związałem z Uniwersytetem Łódzkim, którego jestem absolwentem. Studiowałem na Wydziale Nauk o Wychowaniu, na specjalności wychowanie fizyczne i zdrowotne. Obecnie jestem zatrudniony jako asystent w Pracowni Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego UŁ.

Jako działacz społeczny należę do Zarządu Akademickiego Związku Sportowego Organizacji Środowiskowej w Łodzi oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Będąc aktywnym popularyzatorem aktywności fizycznej zostałem ambasadorem akcji biegowo-charytatywnej Wings for Life World Run. Swoją pasją do biegania dzielę się także z różnego rodzaju instytucjami i firmami – jestem trenerem w Klubie Biegacza Accenture, Ernest&Young, SAPA, Flint Group, Uniwersytet Medyczny oraz Łódź Business Run (2014, 2017). Posiadam państwowy dyplom trenera lekkiej atletyki oraz instruktora rekreacji ruchowej o specjalności trener personalny. Prowadzę szkolenia dla Personal Training Academy oraz Łódzkiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej. Za swoje osiągnięcia sportowe zostałem odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką AZS oraz Medalem im. Bronisława Czecha. Ponadto byłem realizatorem projektów edukacyjnych “Jestem Fair” i “Kreator Zdrowia”.

Osiągnięcia (najważniejsze):

 • złoty i srebrny medal Mistrzostw Świata Kadetów w sztafecie szwedzkiej 100-200-300-400m i w biegu na 400m (Debreczyn 2001)
 • złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów w sztafecie 4x400m (Grossetto 2001)
 • IV miejsce Mistrzostw Świata Juniorów w sztafecie 4x400m (Kingston 2002)
 • srebrny i brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w biegu na 4x400m i 400m (Tamperre 2003)
 • członek sztafety 4x400m na Igrzyskach Olimpijskich (Ateny 2004)
 • złoty medal Uniwersjady w biegu na 4x400m (Izmir 2005)
 • złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w biegu na 4x400m (Erfurt 2005)
 • srebrny medal Halowych Mistrzostw Świata w biegu na 4x400m (Moskwa 2006)
 • brązowy medal Mistrzostw Europy w biegu na 4x400m (Goteborg 2006)
 • brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy w biegu na 4x400m (Birmingham 2007)
 • złoty medal Uniwersjady w biegu na 4×400 (Bangkok 2007)
 • VI miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w biegu na 4x400m (Pekin 2008)
 • srebrny medal Uniwersjady w biegu na 4×400 (Belgrad 2009)
 • Ponadto wielokrotny medalista mistrzostw Polski w kategoriach od młodzika do seniora.

Luiza Avagyan

Instruktor zajęć fitness- AEROBOX

Certyfikowany trener personalny od 2011 roku. Miłośniczka zajęć wzmacniających i kształtujących sylwetkę, szczególną uwagę zwracam na systematyczność ,która przynosi dobre efekty w krótkim czasie.

Podczas treningu skupiam się wyłącznie na Tobie abyś osiągnął swój cel! Od najmłodszych lat kocham sport jest on nierozłączna częścią mojego życia.

Mając 7 lat zaczęłam od karate, 10 lat uczęszczam na siłownie ponad 2 lata trenowałam Muay Thai, kickboxing i uczęszczałam na Box. Prowadzę zajęcia Aeroboxu.

Specjalizuje się w treningu funkcjonalnym, wytrzymałościowym, wydolnościowym, ogólnosprawnościowym wzmacniającym i stabilizacyjnym. Jeśli zdecydowałeś się na zmianę, trafiłeś w dobre ręce … Ja nie odpuszczam. Tobie tez nie pozwolę ….

Kamil Kluszczynski

Bodybuilding, dietetyka

Mistrz Polski w Kulturystyce, Indywidualny Trener Personalny, Specjalista do Walki z Otyłościa!

Biografia

Ukończone liczne kursy i szkolenia, m.in.:

 • kurs na Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Kulturystyka w Polskiej Akademii Sportowej w Warszawie
 • szkolenie pt.: „Specjalista do walki z otyłością” w COS Spala Współpracuje z firmą odżywkowo – suplementacyjną ACTIVLAB
 • współtworzenie nowych suplementów diety, tworzenie programów treningowych i dietetycznych do katalogu firmy, promowanie wizerunku firmy własną osobą, prowadzenie dzenników treningowych. Przez kilka miesięcy w roku 2011 promowałem swoją sylwetką suplementy firmy Fitness Authority w czasopiśmie Muscular Development.

Informacje osobiste

Lata własnych treningów i eksperymentowanie z własnym ciałem ukoronowane zdobyciem Mistrzostwa Polski w Kulturystyce, ukończone liczne kursy, ciągłe poszerzanie wiedzy z zakresu fizjologii, biochemii oraz dietetyki, zdobyte cenne doświadczenie jako trener personalny w treningach z kobietami, mężczyznami, sportowcami jak i ludźmi ćwiczącymi amatorsko to wszystko sprawia, że jestem w stanie pomóc Ci w walce o Twoją wymarzoną sylwetkę!

Masz problem z nadwagą?

 • Chcesz szybko schudnąć i zachować stałą wagę?
 • Jesteś zbyt szczupły i chcesz zwiększyć masę mięśniową?
 • Chcesz zbudować zdrową i silną sylwetkę?
 • Masz dość nieskutecznych, monotonnych diet i sposobów na walkę ze swoimi kompleksami?

Pomogę Ci to zmienić, cel jest w zasięgu ręki – sukces gwarantowany!

Treningi osobiste oraz konsultacje dietetyczno-treningowe ukierunkowane na:

 • redukcję wagi,
 • odchudzanie,
 • utratę zbędnych kilogramów,
 • modelujące sylwetkę,
 • wzmacniające konkretne partie mięśni,
 • przybranie na masie,
 • zwiększenie wytrzymałości
 • poprawę zdrowia oraz samopoczucia.

Przekonaj się, że trening indywidualnie dopasowany do Twoich możliwości daje satysfakcję i rozwija zarówno ciało, jak i umysł.

Katarzyna Wiaderny

Joga, bodymental

Absolwentka Politechniki Łódzkiej o specjalności „Bioinżynieria Medyczna”.

Założycielka MegaFit –  jedynego , jak do tej pory , studia treningów terapeutycznych oraz klubu fitness. Autorka programów terapeutycznych dla „Centrum Aktywnego Seniora”, organizatorka warsztatów dla instruktorów i trenerów  z zakresu treningów prozdrowotnych.

Wyszkoliła i przygotowała do pracy instruktora – terapeuty, wiele ambitnych osób. W niezwykle przyjemny i przystępny sposób przekazuje swoją wiedzę młodym adeptom tej wymagającej „sztuki „ jaką jest praca z drugim człowiekiem.

W swoim dorobku zawodowym ma również program o aktywności fizycznej dla młodzieży, który prowadziła w telewizji ogólnopolskiej „Wyginanie na ekranie”.

Pasjonatka aktywności pod każdą postacią. Odpowiedzialna za uczestników swoich treningów, uważa że praca z ludźmi uczy i rozwija. Ciągle poszukująca wyzwań dla siebie. Przekonana, że dla każdego istnieje idealna forma ruchu, trzeba tylko poszukać.

Instruktor rekreacji ruchowej (uprawnienia państwowe Ministerstwa Sportu), Dyplomowany Instruktor Fitness, Instruktor Aerobiku, Open Mind Aerobik Instruktor, Open Mind Stretching Relaks Instruktor, Trener personalny, Nauczyciel Jogi wg metody B.K.S. Iyengara, Instruktor Pilates Senior BB Pilates School, Instruktor Pilates  BB Pilates School, Instruktor Reebok „Jukari fit to flex”, Trener BlackRoll Polska.

Absolwentka szkoleń: Szkoły Open Mind (Advanced Body, Advanced Step, Stretching, Body Ball, Reha, Osteo, Meno, Senior); BB Pilates School  (Praca na matach stopień I i II, Pilates Senior), IFAA Polska (Pilates); Reebok „Jukari fit to fly”; GRAVITY Foundation Course; REIKI; KAM „Aktywnej mamy” – ćwiczenia dla kobiet z małymi dziećmi.

Maria Kurzawa

Najlepsza Polska Crossfit Athlete

Crossfit trenuje od 4 lat, wcześniej 9 lat siatkówka w klubie Nyskim i 3 lidze siatkówki kobiet Start Łódź i 3 lata Hokej na trawie w drużynie ULKS Dwójka Nysa. Swoją przygodę z Crossfitem rozpoczęłam w Łodzi, potem rok trenowałam we Wrocławiu i właśnie prosto z dolnego Śląska trafiłam tutaj 🙂
Osiągnięcia (a mamy trochę więcej czasu? 🙂 w tym sezonie:

 • 1 miejsce Medieval Games Hotel Zamek Ryn Woman Rx
 • 1 miejsce Log in Lab Krotoszyn Woman Rx
 • 1 Miejsce Log in Lab FIWE Warszawa Woman Rx
 • 2 Miejsce Belgian Throwdown 2017
 • 1 Miejsce The Test of Fitness Katowice
 • 1 Miejsce Cross Miners Games Katowice
 • 2 Miejsce Łódź Garage Games Rx
 • 1 miejsce 99 problems team series Warszawa

Piotr Fortuna

Współzałożyciel PTA

Dyplomowany trener osobisty Life Fitness Academy (2013), nauczyciel wychowania fizycznego (2006), instruktor sportu ze specjalnością Rugby (2012).

W 2011 roku ukończył międzywydziałowe studia podyplomowe Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej uzyskując tytuł Menedżera Sportu.

Wielokrotny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski seniorów w Rugby oraz reprezentant Polski wewszystkich kategoriach wiekowych w tej dyscyplinie sportu.

Uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów w Rugby w Francja 2000 i Chile 2001,

Pasjonat treningu funkcjonalnego oraz pracy z odważnikami kulowymi – Kettlebells – instruktor Polskiego Stowarzyszenia Kettlebells i Fitness (2013).

Posiada doświadczenie w zarządzaniu personelem klubu sportowego. Obecnie pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w jednym z łódzkich gimnazjów ale przede wszystkim prowadzi własna działalność w charakterze trenera personalnego. Wizytówką jego 6-letniej pracy trenerskiej niech będą dziesiątki zadowolonych kobiet i mężczyzn, którym pomógł w osiągnięciu celów.

Uczestnik wielu szkoleń i konwencji poświęconych treningowi, odżywianiu i suplementacji. Przez piętnaście lat związany z sekcją Rugby przy Klubie Sportowym „Budowlani”.

Jego pasją jest szeroko pojęta aktywność fizyczna, a zwłaszcza trening funkcjonalny oraz trening TRX i Kettlebells.